Jogging w chłodniejsze dni – na co uważać?

Jogging w chłodniejsze dni – na co uważać?

Regularna aktywność fizyczna jest bardzo ważna. W związku z tym chłodniejsze jesienne lub zimowe dni wcale nie powinny stanowić dla nas wymówki od ćwiczeń. Jogging może być przyjemny nawet wtedy, gdy warunki atmosferyczne nie sprzyjają. Wystarczy tylko poczynić odpowiednie przygotowania do treningu, wśród których główną rolę odgrywa dobór stroju sportowego zapewniającego wygodę i komfort termiczny.

Ubiór na jogging w chłodny dzień – fundamentalne zasady

Strój zakładany na jogging latem znacznie różni się od tego, który wybieramy zimą. W tej drugiej sytuacji zalecane jest ubieranie się „na cebulkę”. Pierwszą warstwę powinna stanowić bielizna termoaktywna, gwarantująca wygodę i izolację termiczną oraz ochraniająca przed otarciami. U kobiet niezwykle ważny jest prawidłowy dobór podtrzymującego biust stanika sportowego. Druga warstwa to sportowa koszulka oraz długie spodnie lub legginsy. Każdy z tych elementów stroju do joggingu powinien być wykonany z wytrzymałej tkaniny, wyróżniającej się grubością dostosowaną do jesienno-zimowych warunków pogodowych. Trzecia warstwa to nieograniczające ruchów okrycie wierzchnie, chroniące przy okazji przed opadami deszczu czy śniegu oraz wiatrem. W takiej roli świetnie sprawdzi się bluza lub kurtka z nieprzemakalnego, przewiewnego materiału.

Biegając po śniegu lub kałużach, warto stawiać również na solidne obuwie, wyposażone w podeszwę dopasowaną do wymagającego podłoża i wykonane z materiału, który skutecznie zabezpieczy stopę.

Sportowy strój – funkcjonalny i atrakcyjny wizualnie

Ciepły oraz wygodny – taki w pierwszej kolejności powinien być strój do joggingu. Jednocześnie chyba każda kobieta pragnie trenować w estetycznym i modnym zestawie, który efektywnie podkreśli jej figurę, a przy okazji doda pewności siebie. Bezpośrednią odpowiedzią na te potrzeby są znajdujące się w naszej ofercie sportowe komplety. Składają się one z dwóch części – sportowego stanika na ramiączkach lub topu z długim rękawem oraz krótkich spodenek albo obcisłych legginsów. Dostępne są modele utrzymane w różnej kolorystyce, zdobione odmiennymi motywami oraz wyróżniające się innym fasonem. Dzięki temu każda z pań może wybrać zestaw dopasowany do swojej sylwetki, a przy tym zgodny z osobistymi upodobaniami.

Jakie dodatki są niezbędne podczas joggingu w chłodniejsze dni?

Jesień i zima to specyficzne pory roku – na zewnątrz jest wtedy chłodno i szybko robi się ciemno. W związku z tym podczas joggingu należy zadbać zarówno o swój komfort termiczny (co uchroni przed złapaniem sezonowej infekcji), jak i zatroszczyć się o własne bezpieczeństwo (stawiając na elementy poprawiające naszą widoczność, gdy zapadnie zmrok).

Dodatkowe akcesoria, które są niezbędne podczas joggingu w chłodniejsze dni:

  • lekka opaska na głowę,
  • czapka,
  • sportowe rękawiczki,
  • długie skarpetki,
  • odblaskowe gadżety,
  • czołówka do biegania.

Jogging jesienią i zimą – postaw na odpowiednie przygotowanie

Jogging to fascynująca dyscyplina sportu, którą można uprawiać na świeżym powietrzu przez cały rok. Wiosna, lato, jesień, czy zima – każdy moment jest dobry, aby zadbać o swoją kondycję fizyczną i psychiczną. Oczywiście w ciepłe, słoneczne dni przyjemność płynąca z takiej aktywności jest największa, jednak przy właściwym podejściu również w trakcie chłodniejszych miesięcy może być źródłem prawdziwej radości. Aby uzyskać taki efekt, wystarczy zainwestować w ciepły strój, wytrzymałe buty i dodatki, stosować zbilansowaną dietę, a trening rozpoczynać od solidnej rozgrzewki.

Udostępnij: