Jak dopasować strój na basen do sylwetki?

Jak dopasować strój na basen do sylwetki?

Strój kąpielowy powinien być dobrany do konkretnego typu sylwetki, aby kobieta mogła czuć się maksymalnie komfortowo, a także odczuwać pewność siebie poprzez idealne modelowanie figury. Zakup wysokiej jakości stroju kąpielowego wpływa na niezmienną jakość produktu przez lata, dzięki czemu można cieszyć się jego trwałością przez wiele sezonów. Z tego względu najważniejszym aspektem jest jego dopasowanie do indywidualnych kształtów, a biorąc pod uwagę fakt, iż każda kobieta jest niepowtarzalna, przygotowaliśmy artykuł, w którym pomagamy dopasować strój kąpielowy do figury gruszki, trójkąta, klepsydry, jabłka i sylwetki modelkowej. Serdecznie zachęcamy do dalszego czytania.

Czym wyróżniają się poszczególne typy sylwetki kobiet?

Unikatowe kształty kobiet sprawiają, że każda z nich jest niepowtarzalna i może czuć się wyjątkowo. Jednak doskonale zdajemy sobie sprawę, że wiele osób pragnie nieco zmienić poszczególne partie ciała, uwydatnić atuty, zamaskować niedoskonałości. Można zrobić to z łatwością za pomocą doboru odpowiedniej odzieży, bielizny, czy właśnie strojów kąpielowych. Przedstawiamy w prosty sposób, jak wymodelować sylwetkę zależnie od typu figury.

Typ sylwetki – gruszka

Figura gruszka charakteryzuje się węższymi ramionami i rozszerza się ku dolnym partiom ciała. A więc biodra, uda i pośladki są już nieco większe. Szerokie biodra są jednym z atutów, kreślą krągłości i podkreślają kobiecość. Propozycją dla tego typu sylwetki będą stroje kąpielowe dwuczęściowe z bardziej ozdobną górą, która odciągnie wzrok od bioder, wyrównując w tej sposób proporcje całego ciała. Najlepszym wyborem dołu bikini będą majtki z wysokim stanem, które skupią uwagę na talii i ją uwydatnią. Ta propozycja sprawi, że Twoja sylwetka będzie zauważalnie wymodelowana.

Typ sylwetki – jabłko

Figura jabłka skupia się głównie na górze, gdyż ma bardziej odstający brzuch i mało zaznaczoną talię. Nogi sylwetki są szczupłe, co warto podkreślić majtkami z wysokim stanem. Góra może być bardziej ozdobna, kąpielowy stanik może mieć dodatkowe frędzle lub falbanki, które optycznie pomniejszą brzuch. Fajną propozycją okazuje się także strój jednoczęściowy, który na pewno wpłynie na komfort, a wysoki stan lub klamra przy wcięciu w talii nada kobiecego kształtu. Co więcej, warto sprawdzić stroje kąpielowe Plus Size, które często zaskakują fasonem i dopasowanym dla takiej sylwetki, krojem.

Typ sylwetki – trójkąt

Trójkąt, czyli charakterystyczne określenie dla figury o szerszym ramionach, biuście i węższym dole. Sprawdzą się tu równie dobrze stroje kąpielowe dwuczęściowe i jednoczęściowe. Jeśli chodzi o dwuczęściowe – góra bikini powinna mieć cieńsze ramiączka, która nie skupi uwagi na barkach i większych ramionach. Wiązane na szyi bikini także zmniejsza optycznie ramiona, jednak przy większym biuście, niekoniecznie może okazać się to dobrym rozwiązaniem, poprzez wzgląd na kręgosłup.

Typ sylwetki – klepsydra

Jedna z najbardziej lubianych przez kobiety figur. Sylwetka ma równomierne proporcje i zaznaczona talię, przez co pasować będzie większość strojów kąpielowych. Warto dodatkowo podkreślić swoje kształty, wybierając strój z klamrą w talii lub wysokim stanem, który uwydatni wcięcie.

Typ sylwetki – modelkowa

Modelkowa sylwetka określa szczupłą figurę o mniejszym biuście, biodrach, udach i pupie. Zależnie od efektu, jaki chcemy uzyskać przy modelowaniu figury strojem kąpielowym, powinno być wybrane inne bikini, choć dla tego rodzaju sylwetki – pasuje większość z nich, choć raczej odradzany byłby strój dwuczęściowy. Ten fason może spłaszczać biust, dlatego dla kobiet, które chcą zachować swoje kształty lub je delikatnie podkreślić, lepiej wybrać jednoczęściowe bikini.

Udostępnij: