Jak dobrać stanik do dużego biustu?

Jak dobrać stanik do dużego biustu?

Twoim cechą charakterystyczną jest duży biust? Niezwykle ważne jest, aby dobrać do niego odpowiedni stanik. Biustonosz nie tylko powinien atrakcyjnie podkreślać Twoje apetyczne kształty, ale przede wszystkim musi podtrzymywać piersi oraz odciążyć kręgosłup. Już teraz poznaj i zapamiętaj kilka istotnych wskazówek, dzięki którym wybierzesz dla siebie idealną bieliznę oraz zadbasz o swój biust. Z naszymi poradami będzie to prostsze, niż myślisz.

Biustonosz dla dużych piersi – o czym trzeba pamiętać?

Kobiety z obfitym biustem można co do zasady podzielić na dwie grupy. Do pierwszej należą te przedstawicielki płci żeńskiej, które duże piersi uznają za swój atut, natomiast do drugiej można zakwalifikować te panie, dla których jest to prawdziwe utrapienie. Bez względu na indywidualne podejście do tematu, warto poznać kilka reguł, które podpowiedzą jak wybrać dla siebie najlepszy biustonosz:

  • Staraj się wybierać modele z szerokim, elastycznym pasem, który dokładnie przylega do ciała.
  • Stawiaj na miseczki o odpowiednim rozmiarze, które dokładnie otulą całą Twoją pierś i wymodelują ją.
  • Fiszbiny w staniku na dużego biustu powinny być metalowe, a nie plastikowe.
  • Wybieraj modele cechujące się wysoką zabudową i gwarantujące stabilność piersi.
  • Ramiączka w takim biustonoszu muszą być szerokie, oczywiście z możliwością regulacji.
  • Przed zakupem stanika starannie zmierz swój obwód pod biustem, ponieważ to właśnie ten element bielizny w głównej mierze odpowiada za podtrzymywanie piersi.
  • Haftki w biustonoszu powinny być odpowiednio duże i trwałe.

Jeśli nadal w Twojej głowie będą pojawiały się wątpliwości związane z wyborem właściwego rozmiaru biustonosza, pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z profesjonalnej pomocy specjalistki, czyli brafitterki.

Do czego prowadzi nieprawidłowy dobór stanika?

Jeśli będziesz nosić niewłaściwie dobrany biustonosz, musisz liczyć się z wieloma przykrymi konsekwencjami. W pierwszej kolejności Twoje piersi nie zostaną odpowiednio wyeksponowane i będą wyglądały po prostu nieestetycznie. Ponadto opadający biust może stanowić źródło dyskomfortu oraz kłopotów, takich jak: bóle kręgosłupa, karku i całych pleców, zawroty głowy, czy odparzenia w miejscach, które będą uwierały elementy zbyt małego lub za dużego stanika.

Duży biust i dobór stanika – podsumowanie

Martwisz się, że jako posiadaczka dużego biustu, będziesz miała kłopoty z zakupem właściwego stanika? Chcesz wybrać model, w którym poczujesz się komfortowo? Jednocześnie zależy Ci na tym, aby był on atrakcyjny wizualnie, dzięki czemu zwiększy się Twoja pewność siebie? Teraz nie stanowi to żadnego problemu. Na rynku dostępne są różnorodne modele biustonoszy, także te plus size. Możesz zaopatrzyć się w nie w dowolnej chwili. Kupując nowy element bielizny, pamiętaj, że Twoje ciało zmienia się wraz z upływem czasu, dlatego zawsze musisz dokonać właściwych przymiarek. Miej na uwadze, że żadna kobieta nie ma tego samego rozmiaru stanika przez całe swoje życie.

 

Udostępnij: